Didier Montchovet

Domaine DIDIER MONTCHOVET byla založena roku 1984 na půl hektaru vlastních vinic. Vinařství najdeme ve vesničce Nantoux, která sousedí se slavnými apelacemi Pommard, Volnay a Meursault. Vesnička a přilehlé vinice se nacházejí v půvabném klínu viničních svahů a patří v Côte d´Or k těm nejlepším.

Skutečným začátkem vinařství je ovšem až rok 1989, kdy si rodina pronajala dalších 2,5 Ha. Tento ročník je také prvním lahvovaným ročníkem domény DIDIER MONTCHOVET. Od roku 1990 hospodaří rodina na 9 Ha. Jejich vinice nebyly nikdy v minulosti napadeny révokazem a také nebyly nikdy chemicky ošetřovány!!! Didier Montchovet tedy hned od počátku hospodaří na svých parcelách biodynamickou metodou. Sklizeň je pouze ruční, na vinicích najdeme rozmanitou faunu i flóru a rovněž vedení vinic je odlišné od okolních. Při práci ve vinici není používána žádná mechanizace. Práce strojů je zde vyhrazena koňům. DIDIER MONTCHOVET je držitelem biodynamické certifikace "Demeter". (Certifikace "Demeter" je udělována po splnění dalších kritérií nad rámec ekologického zemědělství a užití této značky je podmíněno nejpřísnějšími kontrolami a smluvními podmínkami.)
V roce 2006 přichází do vinařství manželka Didiera Joelle.

Vína z produkce DIDIER MONTCHOVET jsou nádherně ovocná, strukturovaná a každé víno je doslova učebnicí své apelace. Pokud vyhledáváte osobitá vína vyrobená s respektem k přírodě, jsou to právě vína rodinného vinařství DIDIER MONTCHOVET ve kterých naleznete vše co hledáte.

 

Objednávka

Váš list je prázdný