Domaine Doudet-Naudin

Historie tohoto vinařského domu se začala psát roku 1849. Do dnešních časů si zachoval nezávislost a je tak stále ve vlastnictví rodiny Doudetových. V současné době vede vinařství Isabelle Doudetová.

Vinařský dům Doudet Naudin najdeme ve vesničce Savigny-les-Beaunes v samém srdci Côte d´Or. V překrásně zařízeném starobylém domě se nacházejí i nádherné sklepy z počátku devatenáctého století (1820). Najdeme zde i velmi staré ročníky a to díky pro-zíravosti Isabellina dědečka, jež v roce 1940 přesunul asi 40 000 láhví do zadních sklepních prostor a tuto část zazdil. Do zbývajících prostor ale naskladnil dostatek láhví, převážně však průměrných kvalit, takže rabující německá armáda nepojala pražádné podezření a vypila pouze tato obyčejná vína.

Dnešní majitelé vlastní asi 15 Ha vinic. Hospodaří na nich ve shodě s přírodou a je-jich hlavním krédem je ctít terroir!Tato vína nesou označení DOMAINE DOUDET.

Vína označena DOUDET-NAUDIN nepocházejí z vlastních vinic, ale z kupovaných hroznů. Důvodem je možnost nabídnout svým partnerům vína i z ostatních částí Bur-gundska při zachování stejně vysoké kvality, neboť vinifikace těchto vín probíhá rovněž ve vinařství a je jim věnována stejná péče. Dlužno ještě dodat, že podíl nových sudů nikdy nepřekročí 20 - 25% , u těch nejjemnějších vín pak 10%.

Všechna vína podepsána vinařským domem DOUDET NAUDIN jsou vysoce ceněna nejen od-borníky, ale i milovníky burgundských vín. Nikdy nemají tendenci být líbivá a vždy přesně vyjadřují charakter apelace a daného ročníku.

 

Objednávka

Váš list je prázdný